BIBLIOTEKA SZKOLNA

strona główna

 
 
 

Biblioteka w Zespół Szkół z DNJB w Hajnówce

 
 
 
 

LEKTURY

 LEKTURY GIMNAZJUM

KLASA I

Lektury obowiązkowe

1.
Pieśń o Rolandzie
2. Krasicki I. - Wybór bajek. Satyra
3. Mickiewicz A. - Ballady i romanse
4. Dickens K. -  „Opowieść wigilijna”
5.
Kochanowski J. - Wybór fraszek


KLASA II

Lektury obowiązkowe
1.Biblia
2.Homer – Iliada, Odyseja (fragmenty)
3.Kochanowski J. – Treny
4.Mrożek S. – Wybór opowiadań
5.Hemingway E. – Stary człowiek i morze
6.Białoszewski M. – Pamiętnik z powstania warszawskiego (fragmenty)
7.Kamiński A. – Kamienie na szaniec
8. Sienkiewicz H.- Krzyżacy
9. Molier – Skąpiec
10.Doyle C. – Przygody Sherlocka Holmesa

 

 

KLASA III

Lektury obowiązkowe

1. Krasicki I. – Bajki
2. Słowacki J. – Balladyna
3. Tolkien J.K. – Hobbit
4. Musierowicz M. – Język Troli
5. Salinger J. – Buszujący w zbożu
6. Lem S. – Bajki robotów




LEKTURY LICEUM


Klasa I
Lektury obowiązkowe
1.
Parandowski J. - „Mitologia’
2. Biblia
3. Sofokles - „Król Edyp”
4. Horacy - „Wybór pieśni”
5. „Bogurodzica”
6. Dante A. - „Boska komedia”
7. Kochanowski J. - „Pieśni”
8. Kochanowski J. - „Treny”
9. Szekspir W. - „Makbet”
10.
Szekspir W. - „Hamlet”
11. Morsztyn J. A. - Poezja baroku
12. Naborowski D. - Poezja baroku
13. Potocki W. - Poezja baroku
14. Molier - „Świętoszek”
15. Skarga P. - „Kazania sejmowe”
16. Krasicki I. - „Hymn do miłości ojczyzny”
17. Krasicki I. - „Wybór satyr i liryków”
18. Camus A.  - „Dżuma”
19.
Sienkiewicz H. - „Potop”


Klasa II
Lektury obowiązkowe
1.
Byron G. - „Giaur”
2. Goethe J.W. - „Cierpienia młodego Wertera”
3. Mickiewicz A. - „Dziady” (IV część)

4. Fredro A.  - „Śluby panieńskie”
5. Goethe J.W. - „Faust’
6. Mickiewicz A. - „Konrad Wallenrod”
7. Mickiewicz A. - „Dziady” ( III część)
8. Słowacki J. - „Kordian”
9. Krasiński Z. - „Nie-Boska komedia”
10. Norwid C.K. - Wybór wierszy
11. Dostojewski F. - „Zbrodnia i kara”
12. Prus B. - „Kamizelka”
13. Konopnicka M. - „Mendel Gdański”
14. Konopnicka M. - „Miłosierdzie gminy”
15. Prus B. „Lalka”
16. Orzeszkowa E. „Nad Niemnem” (T.1; T.3)
17. Sienkiewicz H. „Potop”
18. Asnyk A. - Wybór wierszy

 

Młoda Polska
1. Boudeolaire C. - Wybór wierszy
2. Veolaine P. - Wybór wierszy

3. Rembrud A. - Wybór wierszy
4. Przerwa-Tetmajer K. - Wybór wierszy
5. Kasprowicz J. - Wybór wierszy
6. Staff L. - Wybór wierszy
7. Żeromski S. - „Ludzie bezdomni”
8. Wyspiański S. - „Wesele”
9. Zapolska G. - „Moralność pani Dulskiej’
10. Reymont W. - „Chłopi” T.1
11. Molier - „Świętoszek”
12. Wolter - „Kandyt”
13. Krasicki I. - Satyry
14. Karpiński F. - „Do Justyny”
15.
Karpiński F. - „Filon”

 




Klasa III
Lektury obowiązkowe
1. Żeromski S. – Przedwiośnie
2. Nałkowska Z. – Granica
3. Borowski T. – Wybór opowiadań
4. Krall H. – Zdążyć przed Panem Bogiem
5. Herling – Grudziński G. – Inny świat
6. Camus A. – Dżuma
7. Mrożek S. – Tango
8. Gombrowicz W. – Ferdydurke
9. Kafka F. – Proces
10. Schulz B. – Sklepy cynamonowe
 

 


 

 

strona główna

   Biblioteka w Zespół Szkół z DNJB w Hajnówce

KONTAKTY:   

e-mail:   biblioteka_dnjb@poczta.onet.pl